si-te-ushqehemi-shendetshem

Si te ushqemi shendetshem ne ditet e sotme

Sic dihet, rregulli baze i te ushqyerit eshte ngrenia ne menyre te shendetshme dhe te ekuilibruar.  Sipas dietologeve, gabimet me te medha me ushqyerjen e shendetshme nuk jane aspak ne perzgjedhjen e produkteve, por ne kombinimin e tyre. Nje jete e shendetshme dhe me pak komplikacione në organizem eshte e lidhur ngushte me keto kombinime te duhura dhe ato qe nuk duhen konsumuar bashke.

Keshilla si te ushqeheni shendetshem:

1. Bazoni vaktet tuaja tek karbohidratet
2. Konsumoni shume fruta dhe perime
3. Perdorni me teper produktet e peshkut
4. Nderprisni perdorimin e sheqernave dhe yndyrnave te teperta
5. Hani me pak kripe, jo më teper se 6g per te rriturit
6. Kryeni ushtrime fizike
7. Vakti i mengjesit eshte shume i rendesishem
8. Konsumoni sa me shume uje dhe lengje

Restorant Panorama ne Maminas ofron per ju ushqim te shendetshem, tradicionale dhe moderne ne varesi te kerkeses suaj. Ju ftojme te vizitoni faqen tone web per te bere rezervimet tuaja. Ju mirepresim!

Marketingu i Restorant Panorama ne Maminas behet me profesionalizem nga stafi i Smart Center ne Durres.