ushqim-i-shendetshem

Ushqim i shendetshem. Disa studime kane gjetur se te ngrenit e nje ushqimi te shendetshem mund te ndihmoje per te permiresuar shendetin tuaj mendor. Ushqimi i trupit dhe trurit ju ve ne nje pozite me te mire per t’u perballur me sfidat dhe per te nxjerre sa me shume nga dita juaj. Shendeti ne mase te madhe varet nga menyra e te ushqyerit.
Ushqimi mund ta forcoje shëndetin, ose e kunderta, ta demtoje shëndetin.
Zgjedhja duhet te jete e shendetshme dhe ushqim i shumellojshem.

Disa keshilla per ushqim te shendetshem qe ju duhet te konsumoni:
-Gjithmone te hani mengjes dhe te perpiqeni te perfshini qumeshtin, buke te zeze dhe fruta te fresketa.
-Pini shume uje gjate dites.
-Shmangni dhe ushqimin e shpejte te pashendoshe ose mezet.
-Planifikoni ushqimet perpara dhe përpiquni te mos lini blerjen e ushqimeve derisa te jeni vertete te uritur!
-Veni qellimin per te pasur pese ose me shume servime te frutave dhe perimeve ne dite.
-Hani ushqim te pasur me omega-3 (sardelet, salmon, arra etj).
Per te pare me shume rreth ambjenteve tona ju ftojme te vizitoni websiten tone ose te shikoni ne faqen tone te instagramit. Ju mirepresim tek Restorant Panorama ne Maminas, oazi i kenaqesise suaj!